Lato to czas gdy na naszym ogrodzie pięknie rozkwitają kwiaty a drzewa są pełne i zielone od liści, jednak nasze grządki z warzywami świecą pustkami. Ale nie musi tak być, ponieważ są warzywa które możemy wysiać w lipcu i cieszyć się ich zbiorami późnym latem bądź jesienią.

Warzywa które siejemy latem nazywają się poplonem, ponieważ można je wysiewać po głównych zbiorach. Charakteryzują się one krótkim okresem wegetacyjnym, dzięki czemu możemy je zbierać jesienią lub wczesną zimą. Dzięki nim możemy z własnego warzywnika cieszyć się jeszcze dłużej.
BÓB
Do niedawna bób można było siać wczesną wiosna, ale od dłuższego czasu jest dostępna w Polsce jego hiszpańska odmiana Luz de Otono. Dzięki niej możemy cieszyć się zbiorami bobu również późną jesienią.
FASOLA
Latem, możemy ponownie posiać fasolę szparagową.

KALAREPA
Jeżeli chcemy się cieszyć jej bulwami nie tylko latem, możemy również ją posiać w poplonie.
RZODKIEWKA
Rzodkiewka ma dużą tolerancje na zimno, dzięki czemu ją również możemy ponownie wysiać pod koniec lata. Dzięki soczystemu, lekko ostremu smaku miąższu, świetnie nadaje się do sałatek oraz kanapek.

SZCZYPIOREK
Możemy go wysiewać w domu przez cały rok, w gruncie również późno sadzony nam ponownie wyrośnie.
PAMIĘTAJMY O TYM, ŻE WYSIEWAJĄC WARZYWA W TAK ZWANYM POPLONIE POWINNIŚMY SIĘ TRZYMAĆ ZASADY PŁODOZMIANU, NIE SIEJMY W TYM SAMYM MIEJSCU, TYCH SAMYCH WARZYW.
RUKOLA
Rukole możemy sadzić przez cały sezon od wiosny do jesieni, co trzy tygodnie. Dzięki temu na bieżąco zapewnimy sobie jej nowe pikantne listki. Więcej o rukoli: Rukola w ogrodzie, na balkonie lub parapecie
KOPEREK
Bez niego nie można wyobrazić sobie kiszonych ogórków, doskonale nadaje się również do przyprawiania sałatek oraz dań rybnych.

SAŁATA
To warzywo również możemy posiać ponownie. Na sianie letnie idealne będą odmiany: Królowa Lata, Grenada Ożarowska, Arka, także sałaty masłowe, np. Justynę.
CEBULA SIEDMIOLATKA
Te odmianę cebuli możemy wysiać tradycyjnie w marcu lub kwietniu, ale również w lipcu.
Jakie jeszcze warzywa siejecie latem? Czekamy na wasze komentarze.
Przeczytaj również:
Dobre sąsiedztwo roślin warzywnych
Jak podlewać ogród w czasie suszy?
Gnojówka z pokrzywy – naturalny środek ochronny roślin

Cześć! Mam na imię Artur i jedną z moich największych pasji są rośliny – ich uprawa oraz zgłębianie tajników wiedzy na temat ogrodnictwa oraz uprawy roślin doniczkowych. Aby dzielić się moją pasją i wiedzą z innymi, postanowiłem pisać artykuły na stronę internetową Stacja Ogród. Jest to oficjalna strona firmy świadczącej profesjonalne usługi ogrodnicze. Każdy mój artykuł jest dokładnie weryfikowany pod kątem merytorycznym przez doświadczonych ogrodników pracując w firmie ogrodniczej „Stacja Ogród”. Dzięki temu możesz mieć pewność, że znajdziesz tam rzetelne i praktyczne porady, które pomogą Ci w pielęgnacji własnego ogrodu. Zapraszam serdecznie na naszą stronę internetową oraz na profil na Facebooku i grupę o tej samej nazwie – Stacja Ogród. Stwórzmy tam miejsce, gdzie wspólnie będziemy dzielić się inspiracjami, doświadczeniami i pasją do ogrodnictwa. Do zobaczenia!