Rośliny w walce z wilgocią i pleśnią. Wysoka wilgotność w domu jest niezdrowa dla nas i naszego środowiska. Nie tylko negatywnie wpływa na nasze zdrowie, ale sprzyja również rozwojowi pleśni i grzyba. Powoduje problemy ze snem, oddychaniem, koncentracją, a także odpowiada za stęchły zapach. Zatem nie powinniśmy zwlekać ze zmniejszeniem wilgotności, a pomóc nam w tym mogą rośliny.
6 zielonych pochłaniaczy wilgoci

PAPROĆ
Doskonale absorbuje nadmiar wilgoci w domu. Dodatkowo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zmniejsza stres. Jest też cenną wskazówką jakości powietrza w mieszkaniu, jego zła jakość sprawia, że paproć przestaje rosnąć i żółkną jej liście. Neutralizuje również promieniowanie emitowane przez komputery, dlatego tak często można ją spotkać na biurku w biurze.
Przeczytaj również: Naturalne odświeżacze powietrza
STORCZYKI
Nie tylko mają efektowny i reprezentatywny wygląd, ale również świetnie pochłaniają nadmiar wilgoci z naszego mieszkania przez co przyczyniają się do zmniejszenia zarodników pleśni.
Przeczytaj również: Rośliny mięsożerne w domowej uprawie

ZIELISTKA
Zielistka należy do roślin długowiecznych, jest też bardzo prosta w uprawie. Od pokoleń gości w naszych domach, najczęściej w korytarzach. Pochłania wilgoć i działa również jak naturalny filtr.
Przeczytaj również: Rośliny doniczkowe kwitnące zimą
BLUSZCZ POSPOLITY
Dobrym pomysłem jest umieszczenie doniczki z bluszczem w najwyższej części pokoju, doskonale pochłania wilgoć, więc dzięki temu wyeliminujemy ryzyko powstania pleśni na ścianie.
Przeczytaj również: Rośliny doniczkowe przyjazne zwierzętom domowym

SKRZYDŁOKWIAT
Ta roślina uwielbia wilgoć, zarówno w glebie jak i w powietrzu. Liście tej rośliny nie tylko wchłaniają nadmiary wilgoci, ale także dym papierosowy i toksyny znajdujące się w farbach. Skrzydłokwiat pięknie się prezentuje, jednak ma jedną wadę – jest rośliną trującą. Dlatego powinnyśmy go trzymać z dala od dzieci i zwierząt.
Przeczytaj również: Wiszące rośliny na mały balkon
PALMY
Doskonale usuwają zanieczyszczenia z powietrza, szczególnie formaldehyd i pochłaniają wilgoć. Jednak należy pamiętać, że w uprawie domowej dorastają do kilku metrów, więc powinniśmy mieć odpowiednio dużo miejsca jeżeli chcemy je posiadać.
Przeczytaj również: Kiedy należy przesadzać rośliny doniczkowe?
Pamiętajmy
Wilgoć w domu, może być przyczyną nie tylko pogorszenia się stanu technicznego budynku, ale także zdrowia domowników. Uprawianie w domu wyżej opisanych roślin z pewnością zmniejszy ryzyko jej występowania.
Przeczytaj również:
Rośliny które odstraszą komary
Wiszące rośliny na mały balkon
Rośliny mięsożerne w domowej uprawie
Naturalne odświeżacze powietrza
Rośliny ogrodowe o oryginalnym zapachu
Foto: Pexels i Pixabay

Cześć! Mam na imię Artur i jedną z moich największych pasji są rośliny – ich uprawa oraz zgłębianie tajników wiedzy na temat ogrodnictwa oraz uprawy roślin doniczkowych. Aby dzielić się moją pasją i wiedzą z innymi, postanowiłem pisać artykuły na stronę internetową Stacja Ogród. Jest to oficjalna strona firmy świadczącej profesjonalne usługi ogrodnicze. Każdy mój artykuł jest dokładnie weryfikowany pod kątem merytorycznym przez doświadczonych ogrodników pracując w firmie ogrodniczej „Stacja Ogród”. Dzięki temu możesz mieć pewność, że znajdziesz tam rzetelne i praktyczne porady, które pomogą Ci w pielęgnacji własnego ogrodu. Zapraszam serdecznie na naszą stronę internetową oraz na profil na Facebooku i grupę o tej samej nazwie – Stacja Ogród. Stwórzmy tam miejsce, gdzie wspólnie będziemy dzielić się inspiracjami, doświadczeniami i pasją do ogrodnictwa. Do zobaczenia!