
Przebiśnieg – symbol wiosny i nadziei
Kiedy topnieją śniegi, na naszych działkach i ogrodach, pojawiają się pierwsze kwiaty - przebiśniegi (śnieżyczki), które wraz z krokusami zwiastują nam wiosnę. Te najbardziej oczekiwane po zimie kwiatki, nie tylko są symbolem nadchodzącej wiosny ale również nadziei.„Za śniegowej chmurysłońce ledwie błyśniea już się spod śnieguprzebija przebiśnieg.”tak pisała Halina Szayerowa.Przebiśniegi to bardzo łatwe i proste w uprawie rośliny. Pięknie pachnące, lubiane przez pszczoły i mają charakterystyczną budowę. Ich kwiaty mają sześć płatków, trzy zewnętrzne są długie, śnieżnobiałe i szeroko rozkładające się na boki, natomiast trzy wewnętrzne z zieloną plamką na szczycie, ściśle do siebie przylegają. Kwiatki przebiśniegu w ciepłe dni, rozchylają się, ukazując nam swoj...

